ქუთაისი ავარიის შედეგად დაღუპული სამი ახალგაზრდა დღეს დაკრძალეს.
სოციალურ ქსელში ემოციური პოსტი გავრცელდა, რომელსაც უცვლელად გთავაზობთ:
“ქუთაისში პეტრე პავლეს სახელობის ეკლესიაში დღეს სამი უკარგეს, ულამაზეს და საოცრად კეთილ ბიჭებთან გამოსამშვიდობებლად შეიკრიბა ჩვენი პატარა ქალაქი, უმძიმესი დღეა, ქალაქს სამი სიცოხლით სავსე ბიჭი დააკლდება, სამი საჯიშე ქართველი და ჩვენი ქალაქის მზისშვილები…სიტყვები არ მაქვს რა ვთქვა, რა დავწერო, რით გინდა ანუგეშო მათი მშობლები და ახლობლები, ყველაფერი უძლურია ამ ტკივილის წინააღმდეგ…ვერ გავბედე მათ დედებთან მისვლა, მიუხედავად იმისა რომ მანდ ვიყავი, ვუყურებდი მათ გაქვავებულ სახეებს და ვგრძნობდიაუტანელ სიცარიელეს, ჯოჯოხეთურ ტკივილებს მათ თვალებში Nona Giorkhelidze უფალს ებარებოდენ მათი სულები, მათ ოჯახებს კი ღმერთმა მისცეს ძალა ამ ტკივილითან თანაცხოვრებისთვის. თითქოს ბუნებაც გრძნობდა მისი კანონზომიერების მცდარობას, ამ უსამართლობას.
ერთ ერთის ძაღლი ცდილობდა თავგამოდებით ტაძარში შესვლას, მის პატრონთან გამოსამშვიდობებლად მისვლას, მასთან უნდოდა ყოფნა. არ ეგუებოდა მისი საყვარელი პატრონის გარდაცვალებას… არ აღიარებდა სიცოცხლის ხელყოფას! ერთი შესვლა შეძლო შესვლა, შემდეგ კი იქ იყო ტაძრის კიბესთან, მოუსვენრად და შეშინებული თვალებით, წკმუტუნებდა…ძალიან დავითრგუნე, ძალიან მძიმედ მაქვს გული, უფალო გაანათლე მათი სულები და დაუმკვიდრე იქ სადაც მართალნი განისვენებენ,” – წერს სოციალურ ქსელში არჩილ ჯალაღონია.