“სასტუმროს თანამშრომელი რომ დაიკითხა, მან განმარტა, რომ გიორგი ჯოხაძე სარგებლობდა პრივილეგიებით იმ კუთხით, რომ მას არ ახდევინებდნენ თანხას სასტუმროში” – პროკურორი
სასტუმროში, სადაც ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის მეორე დღეს მკვლელობაში მსჯავრდებული გელა უძილაური მივიდა, გიორგი ჯოხაძე პრივილეგიებით სარგებლობდა – ამის შესახებ დღეს საქმის პროკურორმა, ლევან ვეფხვაძემ “პირველებთან” განაცხადა.
მისი თქმით, დღეს სასამართლოზე გამოიკითხება მოწმე, საუბარია “თბილისი თაუერის” თანამშრომელზე, რომელიც აღნიშნულზე დეტალურად ისაუბრებს და დაადასტურებს, რომ გიორგი ჯოხაძე ხშირად დადიოდა სასტუმრო “თაუერში”, სადაც ფულს არ ახდევინებდნენ.
პროკურატურა პროცესზე დღეს სამი მოწმით იქნება წარმოდგენილი – ჩვენებას მისცემენ ჰაბიტოსკოპიური ექსპერტი, “თბილისი თაუერის” თანამშრომელი და გამომძიებელი.
“დადასტურდება ის, რომ გელა უძილაური იყო “ამბასადორთან”, გელა უძილაური იყო “თაუერსში”, ეს ჰაბიტოსკოპიურმა ექსპერტმა დაადასტურა და ასევე იმ ვიდეო-კადრებში, რომელიც გიორგი კაჭკაჭაშვილის მობილური ტელეფონიდან არის ამოღებული, არის სანდრო წივწივაძე და გიორგი ჯოხაძე.
სასტუმროს თანამშრომელი რომ დაიკითხა, მან განმარტა, რომ გიორგი ჯოხაძე სარგებლობდა პრივილეგიებით იმ კუთხით, რომ მას არ ახდევინებდნენ თანხას, ისე სარგებლოდა სხვადასხვა მომსახურეობით. გიორგი ჯოხაძე დავით მიქაძეს სასტუმროს თანამშრომლის თანდასწრებით არ დაელაპარაკებოდა, ეს მარტივად მისახვედრია. რაც შეეხება რას ელაპარაკებოდა, რა დაიგეგმა, ეს უკვე სხვა მტკიცებულებებით, როგორც დეტალური ამონაწერით, ინფრომაციით, მათ შორის ძალიან საინტერესოა 15 თებერვლის შეხვედრის შემდეგ, სადაც გელა უძლაურიც იმყოფებოდა სასტუმროს ტერიტორიაზე, 16 თებერვლიდან თვალთვალს იწყებენ ლევან ჯანგველაძისას, რომელიც ჩამოდის საქართველოში”, – ამბობს პროკურორი.