გარდაცვლილი პროგრამისტის, თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახმა პროკურატურას მიმართა და საქმეზე გამოძიების გაგრძელებას მოითხოვა.
“გადავწყვიტეთ პროკურატურისთვის მიგვემართა, რადგან შოთაძემ [მაშინდელმა გენერალურმა პროკურორმა] საქმე დახურა, ახლა რადგანაც შეიცვალა გენერალური პროკურორი და ნიკო კვარაცხელიასა და გიგა ავალიანის საქმეებს ნათელი მოჰფინა, საჭიროდ ჩავთვალე, რომ პროკურატურისთვის მიგვემართა, ასევე მოვითხოვ გაასაჯაროონ სხვადასხვა სოციალურ ქსელში [თამარის] ჩანაწერები. ჩემი შვილი თვითმკვლელობამდე მიიყვანეს და მაინტერესებს, ხომ ამბობენ, რომ თვითმკვლელობა იყო, მაშინ გაასაჯაროონ და დაამტკიცონ. ამიტომ შევიტანე საჩივარი, რადგან თავის დროზე შოთაძემ მომატყუა.
გრიგოლ ლილუაშვილის [სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ყოფილი ხელმძღვანელი] „ქოლცენტრების“ მფარველობის ბრალით დაკავებამაც განაპირობა. როდესაც ვიძახდი, რომ ის კურირებდა „ქოლცენტრებს“, გვეუბნებოდნენ „როგორ შეიძლება ასეთ საქმეში იყოს გახვეულიო“ და აი, თუ არ ყოფილა!
რაც შეეხება ირაკლი შოთაძეს, მოვითხოვთ, რომ გამოძიების ფარგლებში ისიც დაიკითხოს, რადგან მაშინ თვალებში მიყურებდა და მატყუებდა და საქმეს ფარცხავდა.
მე ახლა მაინტერესებს ახალი გენ-პროკურორის რეაქცია და ამის მიხედვით ვიმოქმედებთ. ჯერჯერობით პროკურატურიდან არავინ დამკავშირებია“, – განაცხადა თეონა თამაზაშვილმა.