საქალაქო სასამართლოში ბაჩო ახალაიას სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს – პროცესს ბრალდებული ესწრება
საქალაქო სასამართლოში ბაჩო ახალაიას სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს - პროცესს ბრალდებული ესწრება
საქალაქო სასამართლოში ბაჩო ახალაიას სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს. დღეს წინასასამართლო სხდომაა, მხარეები შესავალი სიტყვით წარდგებიან. პროცესს ბრალდებული ბაჩო ახალაია ესწრება.
თავდაცვის ყოფილ მინისტრს ბრალი წარდგენილი აქვს 4 ოქტომბრის საქმეზე ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებასა და ხელმძღვანელობაზე, რაც 9 წლამდე პატიმრობას ითვალისწინებს.
“ყველა მასალა გახლავთ საიდუმლო და, შინაარსთან დაკავშირებით, ბრალდების მხარე ვერ ისაუბრებს. სასამართლო პროცესზე წარმოდგენილნი იქნებიან ის ექსპერტები, რომლებმაც შესაბამისი დასკვნები გასცეს. შესაბამისად, დაიკითხებიან სასამართლოს წინაშეც. ყველა მტკიცებულება და ყველა ექსპერტი, რომელმაც ჩაატარა და გასცა შესაბამისი დასკვნა, დაადასტურებს მათ ავთენტურობას”, – აცხადებს პროკურორი თამარ ბეჟუაშვილი.
• თბილისში – 30-ე საჯარო სკოლაში ხანძარია
• ეს ხელისუფლება არის დასამხობი, ყველა მოქალაქის ვალდებულებაა, დაამხოს რუსი ხელისუფლება, დასამალი არაფერია, ეს არის ჩემი მყარი პოზიცია – ბაჩო ახალაია
• რუსეთი და 4 სხვა ქვეყანა არ აღიარებს საქართველოს ხელისუფლების იურისდიქციას საქართველოს ტერიტორიის 20%-ზე და საქართველოში არიან ექსტრემისტული ძალები, რომლებიც არ აღიარებენ საქართველოს ხელისუფლების იურისდიქციას ქვეყნის ტერიტორიის 100%-ზე. ჩვენ ვუპირისპირდებით ერთსაც და მეორესაც – ირაკლი კობახიძე