მიხეილ სააკაშვილი ამბროსი ხელაიას გზას გადის – დეკანოზი ილია ჭიღლაძე
“ქართველი ერის გენოციდია, მაგრამ დამსახურებული – ცოტაღა დარჩა და აღსრულდა საბჭოთა წითელი საპატრიარქოს 30 წლიანი ოცნება” – დეკანოზი ილია ჭიღლაძე
მიხეილ სააკაშვილი ამბროსი ხელაიას გზას გადის და იმედია ეს გამარჯვებით დასრულდება და არა ისე სევდიანად, როგორც წმ. ამბროსის შემთხვევაში მოხდა, – ამის შესახებ დეკანოზი ილია ჭიღლაძე სოციალურ ქსელში წერს.
“ვუყურე საქართველოს მესამე პრეზიდენტის არაჩვეულებრივ და ისტორიულ გამოსვლას მის სასამართლო პროცესზე და გამახსენდა როგორ გასაამართლა სისხლიანმა საბჭოთა რუსეთის ქართველმა მონებმა თბილისში დიდი პატრიარქი ამბროსი ხელაია 1923 წელს. ახლა პუტინის რუსეთი გვისამართლებს პრეზიდენტს მისი მარიონეტი ხიხოს ხელით თბილისში. მიზეზი ორივე გმირის გასამართლებისა არის საქართველოს სიყვარული და იმპერიალისტური ოკუპანტი რუსეთის წინააღმდეგ ბრძოლა!
მიხეილ სააკაშვილი ამბროსი ხელაიას გზას გადის და იმედია ეს გამარჯვებით დასრულდება და არა ისე სევდიანად, როგორც წმ. ამბროსის შემთხვევაში მოხდა.
თავისუფლება მიშას! თავისუფლება საქართველოს! ძირს პუტინოიდების მარიონეტული რეჟიმი!
#FreeSaakashvili“, – წერს ჭიღლაძე “ფეისბუქის” პირად გვერდზე.