“მივმართავ თეთრხალათიან გმირებს…” – ნანუკა ჟორჟოლიანი
ისტორია დაგსჯით! ზვიადისთან დაშვებული შეცდომები სამეგრელომ დიდხანს არ გაპატიათ, ამჯერად, მთელი ქვეყნის რეაქციას მიიღებთ! – ჟორჟოლიანი საპატრიარქოს
“მთავარი არხის” ტელეწამყვანი, ჟურნალისტი ნანუკა ჟორჟოლიანი “ფეისბუქის” პირადი გვერდის მეშვეობით ექიმებს მიმართავს.
“მივმართავ თეთრხალათიან გმირებს. გამოდით რუსთაველზე, თქვენთვის, ცალკე, ყველა პოლიტიკური ლიდერის გარეშე და აღარ შეხვიდეთ მანამ, ვიდრე ორი ადამიანის სიცოცხლეს არ გადაარჩენთ. აჩვენეთ ამ მკვლელებს, რომ მათ სცენარში მონაწილეობას არ იღებთ. მოგმართავთ ყველას, ვისაც თეთრი ხალათი გაცვიათ, გამოდით! ნახონ, რომ პროფესიული მორალი უფლებას არ გაძლევთ ამ მარაზმის მონაწილე იყოთ”, – წერს ჟორჟოლიანი სოციალურ ქსელში.
ოპოზიციური პარტიები დღეს სამი სხვადასხვა ადგილიდან აქცია-მსვლელობას გეგმავდნენ, თუმცა მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის დამძიმების შემდეგ გეგმები შიცვალა – აქცია 15:00 საათზე, რესპუბლიკის მოედანზე გაიმართება. სამოქმედო გეგმას ოპოზიციონერი ლიდერები ადგილზე გააჟღერებენ.