სალომე ზურაბიშვილი მიმართვას ავრცელებს:
“კოორდინაცია დღეს შედგა, ის კოორდინაცია, რომელიც გუშინ იქნა გამოცხადებული, თავისი წესებით, რომ ჩვენ უნდა შევაჯეროთ პოზიციები მთავარ საკითხებზე, რაც დღეს არსებობს ქვეყანაში…
ეს არის ასეთი ფორმის კოორდინაცია, რომელიც დღეს იწყებს მუშაობას. შეიძლება ითქვას, რომ გუშინდელი პროტესტი ყველას გვაძლევს ძალიან დიდ იმედს და ადასტურებს იმას, რომ ხელისუფლების რეპრესიულმა პოლიტიკამ ვერ შეძლო და ვერ დაშალა ეს პროტესტი. ეს პროტესტი არსებობს საზოგადოებაში და საზოგადოებას როცა ეძლევა საშუალება, რომ უფრო ძლიერად გამოჩნდეს გამოჩნდება, მაგრამ არის მუდმივი და ვერავინ ვერ აშინებს ამ პროტესტის მონაწილეებს.
ჩვენ შევთანხმდით, დღეს მიმდინარეობს კიდევ ერთი შეტევა პოლიტიკურ სპექტრზე. პოლიტიკური დევნა იღებს ახალ ეტაპს და ჩვენც ამაზე ვართ შეთანხმებული, ეს უნდა იყოს ჩვენი ერთობლივი პროცესების ერთ-ერთი მიმართულება. ვნახავთ, როგორი იქნება დღევანდელი ხელისუფლების გადაწყვეტილებების ფორმა, მაგრამ ამითაც პოლიტიკურ სპექტრს ვერ შეაშინებენ.
ჩვენ ასევე ერთობლივად გადავწყვიტეთ, რომ მოვამზადოთ, ევროსაბჭოში იქნება 7 აპრილიდან სესია, სადაც საქართველოზე იქნება ალბათ ძალიან მკაცრი რეზოლუცია და სწორედ პოლიტიკური პატიმრების საკითხი იქნება პირველ პლანზე. ასევე იქნება ყველა ის ახალი კანონი რაც მიღებულია ამ დღეებში, რომელიც ცდილობს რომ FARA-თი ყველა არასამთავრობო ორგანიზაცია და სამოქალაქო საზოგადოება ჩაახრჩოს, მაგრამ ამის მიმართაც მოინახება გზები და ამაზე ვმუშაობთ… ჩვენ მივდივართ არჩევნების გზაზე, ჩვენ მივდივართ მშვიდობიან გზაზე, ჩვენ მივაღწევთ არჩევნებსაც, პოლიტპატიმრების გათავისუფლებასაც”
– განაცხადა საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ბრიფინგზე.