მიმდინარე აქციებისას დაპატიმრებული მსახიობის, ანდრო ჭიჭინაძის დედა, ლიკა გუნცაძე სოციალური ქსელით მიმართვას ავრცელებს.
„არ გაბედოს არც ერთმა პოლიტიკოსმა მშობლების სახელით ილაპარაკოს! “ჯერ საქართველო განთავისუფლდეს და მერე გამოვიდნენ პატიმრებიო ასე თქვეს მშობლებმაო! “ჩვენ ყველაფერს ვაკეთებთ ჩვენი სამშობლოსთვის ხალხი ! მაგრამ ჩემ შვილს ლუკმად ვერ შეგწირავთ! თუ ზრუნავთ მათ გამოყვანაზე იზრუნეთ !ჩემთვის პრიორიტეტი ესაა! მერე ისინიც დადგებიან სამშობლოსთვის და ევროპული მომავლისთვის როგორც აქამდე იდგნენ! უნდა დავიხსნათ ჩვენი ბიჭები და არ გაძლევთ იმის უფლებას ივაჭროთ მათით და ჩვენით! არ დავასახელებ ჯერჯერობით ვინც გამოვიდა გუშინ და თქვა ეს! სპეკულაციაა ჩვეულებრივი და არ ვაძლევ უფლებას ისპეკულირონ ჩვენი ტყვეებით !ჯერ პატიმრები და მერე სხვა ყველაფერი! ესაა ჩემი აზრიც, სიტყვაც, სურვილიც! ვისაც როგორ გინდათ ისე გაიგეთ! 18წლიდან სამშობლოს დასაცავად ვდგავარ იქ სადაც საჭიროა და ჩვენ შვილებს ლუკმად ვერავის გადმოგიგდებთ დღეს!“, – წერს ის.