მურმან კალანდია, რომელიც რამდენიმე დღის განმავლობაში კლინიკაში ებრძოდა სიკვდილს, სამწუხაროდ, გარდაიცვალა. ამ ინფორმაციას მისი ოჯახის წევრები ავრცელებენ. საზოგადოებისთვის ცნობილია, რომ მიმდინარე წლის 11 მარტს საღამოს საათებში, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ დარჩელში ავტოსაგზაო შემთხვევა მოხდა. ავტომობილი, რომელსაც პოლიციელი კობა კვიტანძე მართავდა ტროტუარზე მყოფ 24 წლის ახალგაზრდას შეეჯახა. შეჯახება იმდენად ძლიერი იყო, რომ ბიჭი ადგილიდან გარკვეულ მანძილზე მოისროლა. უმძიმესი დაზიანებებით მურმან კალანდია კლინიკაში გადაიყვანეს და მას სასწრაფო ოპერაცია ჩაუტარდა. დაშავებული ახალგაზრდის მდგომარეობა უმძიმესი იყო, ის რეანიმაციულ განყოფილებაში რჩებოდა და სამწუხაროდ, ექიმებმა მისი გადარჩენა ვეღარ შეძლეს.
“დღეს დილის საათებში გარდაცვლილა… ეს მძიმე ამბავი გავიგეთ, ჯერ სახლში გადმოსვენებული არ არის. ყველა განვიცდით მომხდარს და სოფელში დიდი გლოვაა”,- ამბობს ჩვენთან საუბარში ადგილობრივი.
ამ შემზარავ ავარიაზე ადრე უკვე დავწერეთ. მაშინ ერთ-ერთმა ადგილობრივმა ასეთი რამ გვიამბო: