“მოწმეების მიერ გამოძიებაში მიცემული ჩვენებები ტყუილია და ეწინააღმდეგება ვიდეომტკიცებულებებს” – წერს სოციალურ ქსელში გელა ხასაიას ადვოკატი
“გელა ხასაიას საქმესთან დაკავშირებით
ბრალდების მტკიცებით, მან სხვა პირთან ერთად ხელი მოტეხა დაზარალებულს ჩხუბისას.
მორიგი სასამართლო სხდომის ფარგლებში, 19 თებერვალს, გამოვიკვლიეთ ვიდეომტკიცებულებები. რეალურად, ერთადერთი ობიექტური მტკიცებულება საქმეში:
1. დადასტურდა, რომ ე.წ დაზარალებული, შემთხვევიდან რამდენიმე წუთში “მოტეხილი ხელით” მიათრევს საორიენტაციოდ 20 კილოგრამიან სკუტერს და დროგამოშვებით იმავე ხელით უპრობლემოდ იყენებს მობილურ ტელეფონს;
2. გელა ხასაია შემთხვევის ადგილზე ფიქსირდება შემთხვევამდე 27 წუთით ადრე და მოგვიანებით, შემთხვევიდან 6 წუთის შემდეგ შემთხვევის ადგილის მიმდებარედ გაივლის რადიკალურად განსხვავებული მიმართულებიდან მომავალი;
3. დადასტურდა, რომ სხვა მოწმეების მიერ გამოძიებაში მიცემული ჩვენებები ტყუილია და ეწინააღმდეგება ვიდეომტკიცებულებებს.
საქმეში კვლავ არ არსებობს სამედიცინო დასკვნა, რომ დაზარალებულს ჯანმრთელობის დაზიანება მიადგა.
ჩვენ ვაგრძელებთ გელა ხასაიას დაცვას სასამართლოში, თუმცა, შეუძლებელია ამ მასშტაბის უსამართლობაზე რეაქციისგან თავის შეკავება ნებისმიერ ფორმატში.” – წერს სოციალურ ქსელში გელა ხასაიას ადვოკატი ომარ ფურცელაძე.