პროკურატურა გიორგი ჩიკვაიძეს საპროცესო გარიგებას სთავაზობს – ამის შესახებ დაკავებული ბიზნესმენის დედამ განაცხადა.
როგორც ეკა წერეთელი ამბობს, სახელმწიფო ბრალდება ჩიკვაიძეს საპროცესოს გაფორმებას ზიანის ანაზღაურების სანაცვლოდ სთავაზობს.
ბიზნესმენის დედის თქმით, გიორგი ჩიკვაიძე საპროცესო გარიგებაზე წასვლას არ აპირებს. ის არც დღევანდელ სააპელაციო სასამართლოს სხდომას არ დაესწრება. სხდომას არ დაესწრება არც გიორგი პაპიაშვილი.
“დღეს არის სააპელაციო სასამართლო. შეიძლება ეს იყოს საბოლოო. გიორგი არანაირ საპროცესო გარიგებაზე წამოსვლას არ აპირებს. ჩვენ ვაპირებთ ბრძოლას ღირსეულად და ბრძოლას ბოლომდე. დღევანდელ სხდომას ის არ დაესწრება და არც ირაკლი, რადგან მას რ უნდა აი ამ აიათოლების მასკარადში მიიღოს მონაწილეობა. საქართველო არასოდეს არ ყოფილა აიათოლების და ვერც გახდება. სახელმწიფო ბრალდება გიორგის აბრალებს, რომ 2 შპს-ს შორის ვერ შედგა ხელშეკრულება. აბსოლუტურად აღიარებული უკან ტრანშით გადარიცხული თანხა, მაგრამ ეს იყო პოლიტიკური შურისძიება. ჩვენ ამასაც გავუძლებთ”, – ამბობს ეკა წერეთელი.