არასრულწლოვანის გაუპატიურების ფაქტზე ორ პირს ბრალდება წარუდგინა დაკავებულთაგან ერთს 8 წლამდე ხოლო მეორეს უვადო პატიმრობა ემუქრება
საქართველოს პროკურატურამ არასრულწლოვანის გაუპატიურების ფაქტზე ორ პირს ბრალდება წარუდგინა, დაკავებულთაგან ერთს 8 წლამდე, ხოლო მეორეს უვადო პატიმრობა ემუქრება.
უწყების ცნობით, ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა უმწეო მდგომარეობაში მყოფი არასრულწლოვანი გააუპატიურეს.
სამართალდამცავებმა ბრალდებულები 27 დეკემბერს დააკავეს.
დაკავებულთაგან ერთ პირს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე მუხლის პირველი ნაწილით ( გაუპატიურება) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 8 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს, ხოლო მეორე პირს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით (წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვანის გაუპატიურება) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს – წერია პროკურატურის ინფორმაციაშია.