ირაკლი კობახიძე განცხადებას აკეთებს – ელისო კილაძის საქმესთან დაკავშირებით
“რასაც უწოდებდნენ ნატო-ს ღია კარის პოლიტიკას, სინამდვილეში, იყო ორპირი ქარის პოლიტიკა” – ირაკლი კობახიძე
რა განცხადებას აკეთებს ირაკლი კობახიძე ჟურნალისტ, ელისო კილაძის საქმესთან დაკავშირებით.
“აქაც კონკრეტული დანაშაულის ჩადენისას ვიღაცებისთვის პოლიტიკაა და მედიაც არის ხოლმე თავშესაფარი, რაც ფაქტია ელისო კილაძის შემთხვევაში. თქვენ გახსოვთ ელისო კილაძის უმარავი განცხადება პოლიტიკურ თემებზე. არ მინდა უფრო ღრმად შევიდე. როცა არის დანაშაული ჩადენილი, რა თქმა უნდა ამ დანაშაულს სჭირდება შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება”, – განაცხადა “ოცნების” ლიდერმა.
კობახიძემ ასევე უპასუხა ელისო კილაძის ბრალდებას, რომელიც მამუკა მდინარაძის ბიტკოინებს უკავშირდება:
“ნუ აბსურდია ეს. მან უკვე მეორედ გააკეთა ეს განცხადება. პირველად გააკეთა ერთი წლის წინ, რამდე რომ ჰქონოდა გამოაქვეყნებდა. ბიტკოინების შესახებ ინფორმაცია არის კონფიდენციალური. პრაქტიკული კუთხითაც იყო აბსურდული მისი ეს განცხადებაც. მგონი სერიოზულ კომენტარს ასეთი კომენტარები არ იმსახურებს”, – განაცხადა კობახიძემ.
რა განაცხადა ელისო კილაძემ: “რაც შეეხება კრიპტოვალუტას, ჩემს მიერ მხილებულია სუს-ის უფროსი მამუკა მდინარაძე, მის ელექტრონულ სარჩელზე 241 ბიტკოინის ფლობით”