რა ახალი დეტალები გახდა ცნობილი ჯანგველაძის საქმესთან დაკავშირებით
ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის საქმეზე სასამართლოს ჩვენება “თბილისი თაუერის” ადმინისტრატორმა მისცა – მიშიკო ღონღაძემ სასამართლოს უამბო, როგორ მივიდა სასტუმროში მკვლელობაში მსჯავრდებული გელა უძილაური მკვლელობის მეორე დღეს – 15 მარტს, როგორ აიღო ნომერი და როგორ სთხოვა “ტვ პირველის” საინფორმაციოს გადახვევა.
როგორც სასტუმროს თანამშრომელი ამბობს, ეს იყო პირველი შემთხვევა, როცა გელა უძილაური “თბილისი თაუერში” გიორგი ჯოხაძის გარეშე მივიდა.
“გელა უძილაურს ვიცნობ. სასტუმროში ხშირად მოდიოდა, გიორგი ჯოხაძეც ასევე. გიორგი მიქაძეს და დავით მიქაძეს არ ვიცნობ, არც გიორგი კაჭკაჭაშვილს. გელა უძილაური ყოველთვის გიორგი ჯოხაძესთან ერთად მოდიოდა, თუმცა 15 მარტს შუადღის საათებში მარტო შემოვიდა და ნომერი აიღო. მეც ვიყავი მის ნომერში ასული, ტელევიზორის გასწორება უნდოდა. ტვ პირველის საინფორმაციო გამოშვებაზე გადახვევა მთხოვა. გიორგი ჯოხაძე სასტუმროს მფლობელებთან (ბოლაშვილებთან) ერთად არ დამინახავს, ძირითადად ბარში შედიოდა ხოლმე. კადრები, სადაც გიორგი ჯოხაძე სასტუმროდან გადის და ვიღაც ჩემთვის უცნობ მამაკაცს 40 წუთის განმავლობაში ელაპარაკება, გამომძიებლებმა მანახეს – მეორე ადამიანი ვერ ამოვიცანი”, – განაცხადა სასტუმროს თანამშრომელმა.
ჯანგველაძის მკვლელობის საქმეზე 12 აგვისტოს შსს-მ 3 პირი დააკავა – გიორგი მიქაძე, გიორგი კაჭკაჭიშვილი და მამუკა ბაღდავაძე. მათთან ერთად დაუწრებლად წარეგინათ ბრალი დავით მიქაძეს და გიორგი ჯოხაძეს. ძმები მიქაძეები ოთარ ფარცხალაძის გარემოცვის წევრები არიან. ამავე საქმეზე ბრალდებულია თავად ოთარ რომანოვ ფარცხალაძე, რომელზეც ძებნაა გამოცხადებული.