საავტომობილო გზების დეპარტამენტი განცხადებას ავრცელებს
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, სს „საქართველოს რკინიგზის“ მიერ, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძეს საავტომობილო გზის 281-ე კმ-ზე, (სენაკი-ქვალონის გადასარბენის მე-5 კმ. პკ2-ში) მდებარე ე.წ. „თეკლათის“ დაცულ სარკინიგზო გადასასვლელზე, ფენილის ქვეშ არსებული ლიანდაგის შეკეთებისა და სარკინიგზო გადასასვლელის საავტომობილო გზის მისასვლელებთან  ორივე მხარეს დაზიანებული ასფალტ-ბეტონის საფარის აღდგენის სამუშაოები ჩატარდება. რის გამოც, 2026 წლის 18 თებერვალს 10:00 საათიდან  18:00 საათამდე, სამუშაოთა წარმოებისათვის საჭიროა, სავალი ნაწილის დროებითი ჩაკეტვა და ავტოტრანსპორტის მოძრაობის დროებით გადართვა საერთაშორისო მნიშვნელობის სენაკი-ფოთი (ასაქცევი)-სარფისა და შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჭალადიდი-ხორგა-ხობის საავტომობილო გზებზე.
• ზვიად ჯინჭარაძე, მეტსახელად “ჯუმათა” საკუთარ ავტომობილში ააფეთქეს -“გურიის მოამბე”