“საავადმყოფომ არ მიიღო… – აი, თქვენ ბლოგერებო და კლუბების წარმომადგენლებო, მინიმუმ უნდა გიტყდებოდეთ”
September 7, 2021
მოქალაქეს, რომელსაც “შეშლილი ჯონის” სახელით ვიცნობთ, ერთ-ერთ საავადმყოფოში სამედიცინო დახმარება არ გაუწიეს იმ მიზეზით, რომ “უსახლკაროების მკურნალობის უფლება არ აქვთ”. ამის შესახებ ინფორმაციას მოქალაქე კახა კერესელიძე “ფეისბუქის” პირად გვერდზე ავრცელებს.
“ქირურგიულმა საავადმყოფომ არ მიიღო, უსახლკაროების მკურნალობის უფლება არ გვაქვსო. სიცოცხლით სავსე ქალაქში, ვისაც სახლი არ გაქვთ მოკვდითო ბოჭორიშვილის კლინიკა
აი, თქვენ ბლოგერებო და იმ კლუბების წარმომადგენლებო არ მოგნიშნავთ და კარგად შეხედეთ და მინიმუმ უნდა გიტყდებოდეთ დღე და ღამე რომ ალაპარაკებდით ჯონისთან წლებია სელფებს და ვიდეოებს იღებდით, ეხლა სად ხართ?.
გადაუდებელი ოპერაცია სჭირდება განგრენა აქვს დაწყებული და საავადმყოფოებს უთქვამთ ფული თუ არ გაქვს ჰიპოკარატეს ფიცზე ნიჩურიტები გვაქვს ასეთ შემთხვევებშიო, “ – წერს კახა კერესელიძე და ურთავს ფოტოს.
"საავადმყოფომ არ მიიღო... - აი, თქვენ ბლოგერებო და კლუბების წარმომადგენლებო, მინიმუმ უნდა გიტყდებოდეთ"
აღნიშნულს გამოეხმაურა ჟურნალისტი გიორგი მანჯავიძე:
“დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო, სასწრაფოდ მიხედეთ ამ ადამიანს…. ფულს ჩვენ.., ხალხი გადავიხდით.. მიხედეთ რომ ნორმალურ პირობებში მოხვდეს და ყურადღება მიაქციონ!!!
ჯონისთვის” – დაწერა მანჯავიძემ სოციალურ ქსელში.