ყველასთვის საყვარელ ქართველ მსახიობს, ვანო იატბერიძეს დაახლოებით ორი თვის წინ სცენაზე ანევრიზმა გაუსკდა და საავამდყოფოში გადაიყვანეს.
თელავის თეატრის მსახიობი ახლა რეაბილიტაციის კურსს გადის.
“სამტრედიაში იყო ვანო ღონისძიებაზე, როდესაც მოულოდნელად გონება დაკარგა. დათო დვალიშვილმა მითხრა, სცენაზე გასვლის წინ, მელაპარაკებოდა, მოულოდნელად დაეცა და გონება დაკარგაო. გაირკვა ანევრიზმა გაუსკდა და სასწრაფოდ გადაიყვანეს კლინიკაში. დაახლოებით ორი თვის წინ მოხდა ეს. მანამდე არასოდეს უთქვამს რამე თუ აწუხებდა. როდესაც კლინიკაში შეიყვანეს, ოპერაცია გაუკეთეს, შემდეგ წამლები დაუნიშნეს, რომელმაც ალერგია მისცა გამოწერის შემდეგ და ისევ საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ახლა სახლში არის, უკეთ არის. როცა ვურეკავ და ვესაუბრები, შესაძლოა ორი სამი სიტყვა გაეჭედოს, ექიმები ამბობენ, რომ მალე სრულად გამოჯანმრთელდება და აღდგება მისი ორგანიზმი” – აცხადებს მედიასთან თელავის კოლორიტი გეგე სულხანიშვილი.